Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w sprawie podwyżek płac.

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Komisji, dotyczącymi tegorocznych podwyżek płac, pragniemy poinformować, że w dniu wczorajszym rozpoczęły się oficjalne rozmowy na temat podwyżek płac na rok 2018.

Ze strony firmy przedstawiona została wstępna propozycja wysokości wzrostu płac oraz mechanizm ich zastosowania. Biorąc pod uwagę fakt, że przedstawiona została wstępna propozycja, nie byłoby zasadne podawanie jej wysokości.

Związki zawodowe otrzymały niezbędne dokumenty dotyczące sytuacji finansowej firmy za rok 2017.

Komisja obecnie analizuje przedstawione informacje i przy pomocy eksperta w dziedzinie wynagrodzeń przygotowuje swoje propozycje oraz argumenty je wspierające .

Komisja zwraca uwagę na dobre wyniki produkcyjne, znaczny wzrost wydajności, a także wzrost zysków firmy. Niebagatelnym argumentem jest znaczący wzrost płac w Polsce. Nasze płace muszą być konkurencyjne, aby pracownicy nie odchodzili do innych pracodawców.

Ustalone zostały terminy kolejnych spotkań, wyrażono także wolę zakończenia negocjacji do 15 marca.

Prezydium Komisji Międzyzakładowej