W dniu 16 kwietnia br. w Dobczycach odbyło się Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” przy Philip Morris Polska S.A.

Głównym celem zebrania było dokonanie wyboru przewodniczącego Komisji w związku z przejściem Rudolfa Greca na emeryturę, oraz uzupełnienie składu Komisji Rewizyjnej. Była to również okazja do podsumowania działalności Komisji Międzyzakładowej w roku 2018. Jednak na samym początku Delegaci oraz zaproszeni goście: Wojciech Grzeszek – Przewodniczący Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, Zbigniew Sikorski – Przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” i Jerzy Smoła – Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Małopolska NSZZ „Solidarność”, podziękowali Rudolfowi Grecowi za 25 lat pracy na rzecz związku w tym 10 lat przewodniczenia Komisji Międzyzakładowej.

Rudolf Grec przedstawił sprawozdanie z działalności Komisji za 2018 r. Marcin Wykurz odczytał protokół Komisji Rewizyjnej. Sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie. Głos zabrał również Wojciech Grzeszek, który przedstawił zebranym obecną sytuację w związku, czym zajmuje się Zarząd Regionu Małopolskiego i Komisja Krajowa. Delegaci mieli okazję zadać pytania przewodniczącemu regionu dotyczące istotnych spraw pracowniczych, nad którymi pracuje Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”. Następnie głos zabrał Zbigniew Sikorski Przewodniczący Sekretariatu Przemysłu Spożywczego. Przybliżył problemy branży spożywczej w Polsce oraz w jaki sposób Sekretariat stara się je rozwiązywać.

Kolejny punkt zebrania to dyskusja delegatów nad sprawozdaniami. Delegaci mieli okazję wyrazić swoje opinie i uwagi do przedstawionych sprawozdań, a przewodniczący odnieść się do zgłoszonych uwag.

Po krótkiej przerwie delegaci przystąpili do wyborów nowego przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej. Zgłoszonych zostało dwóch kandydatów: Marek Kołowrocki i Jacek Łabędzki. W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Komisji został wybrany Jacek Łabędzki.

Działalność związkowa, to działalność zespołowa, drużynowa. Jest to istotą i siłą związku. Skuteczność reprezentantów pracowników, skuteczność Komisji jest ściśle powiązana z lojalnością i zaangażowaniem każdego z członków związku.”  Te słowa m.in skierował nowy przewodniczący do zebranych.

Ponadto dokonano wyboru uzupełniającego Komisji Rewizyjnej. Nowym członkiem został Sebastian Głusek.

Red.