W dniu 2-3 lipca 2019 na łowisku Kuter-Port Nieznanowice odbyły się pierwsze całodobowe towarzyskie zawody wędkarskie organizowane przez Sekcję wędkarską NSZZ Solidarność.

Wędkarze  spotkali się o godz. 6:00 przy wyznaczonym zbiorniku.

Po wylosowaniu stanowisk, które usytuowane były od południowej strony zbiornika zostały przedstawione zasady rywalizacji – połów zgodnie z RAPR, na dwie wędki metodą gruntową, zgłaszamy okazy tylko powyżej czterech kilogramów, ryby po zważeniu trafiają z powrotem do wody. Warto wspomnieć, że obowiązuje zasada „złów i wypuść” tj. nie wolno zabierać ryb ze zbiornika.

Następnie wędkarze udali się na swój rewir w celu przygotowania sprzętu i zanęcenia stanowisk.

O godz. 7:00 pierwsze zestawy gruntowe wylądowały na dnie zbiornika. Wędkarze mieli nie lada wyzwanie w doborze zanęt, przynęt i metod połowu – startujący mieli ich co nie miara.

Zdecydowaną przewagę mieli Ci, którzy zastosowali tradycyjną metodą z koszykiem zanętowym tzw. „method feeder”. Taki zestaw okazał się najskuteczniejszy.

Dopisywały głównie karpie i amury – co widać na zdjęciach.

W przerwach między braniami można było wymieniać się doświadczeniami, oraz wysłuchać opinii na temat taktyki, stosowanych zanęt (często wykonanych własnoręcznie), przynęt, obyczajów ryb, złowionych rekordów życiowych i wykorzystywanego sprzętu -dyskusje szczególnie doceniane przez mniej doświadczonych wędkarzy.

Pogoda była typowo wędkarską mieszanką słońca chmur i wiatru. Niestety nocą ryby nie śpią tylko żerują w poszukiwaniu pożywienia nie pozwalając zmrużyć oka niektórym wędkarzom.

W drugim dniu do zawodników dołączył kolega Rudolf pragnąc przypomnieć sobie sztukę wędkarską z którą rozstał się na długie lata. Łowił na jedną wędkę z pomocą metod feeder. Po kilkunastu minutach od zarzucenia woda odwdzięczyła się pięknym złocistym karpiem, a potem kolejnym i kolejnym… Wygląda na to że dawna pasja powróciła.

Zawodnicy rywalizowali do ostatniej chwili.

W ciągu ponad doby złowiono 181 kilogramów ryb o wadze powyżej 4 kilogramów. Dodatkowo wyciągnięto kilkadziesiąt sztuk ryb o wadze poniżej 4 kg.

4-go lipca o godzinie 15:00 ogłoszono zakończenie zawodów.

Po spakowaniu sprzętu nastąpiło podsumowanie wyników, rozdanie pucharów i gratulacje.

Wyniki zawodów:

I miejsce Grzegorz 41 kg.

II miejsce Damian 39,6 kg

III miejsce Piotr 29,7 kg

Największa ryba Jacek 9,6 kg

Serdecznie gratulujemy.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

J.N