Komisja Zaprasza członków naszego związku, do udziału w wycieczce na Dolny Śląsk. Wycieczka odbędzie się w dniach 26 – 29 maja br.

Program wycieczki:

Dzień 1 – wyjazd z Krakowa godz. 7.00. Przejazd do Wrocławia – zwiedzanie Panoramy Racławickiej i spacer po Starym Mieście. Następnie przejazd do Świdnicy, gdzie zwiedzimy Kościół Pokoju (największą w Europie drewnianą świątynię z barokowymi wnętrzami), Katedrę p.w. Św. Stanisława i Wacława (perły architektury późnogotyckiej). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w Zieleńcu.
Dzień 2 – po śniadaniu wyjazd o godz. 9.00. Propozycja – przejazd do Kudowy Zdrój – spacer po mieście. Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej. Spacer w Błędnych Skałach – labiryncie bloków skalnych w Górach Stołowych. Wycieczka na Szczeliniec – najwyższego szczytu Gór Stołowych i największej atrakcji turystycznej Sudetów. Zwiedzanie Wambierzyc – barokowej Bazyliki p.w. Najświętszej Maryi Panny. Powrót do Zieleńca na obiadokolację i nocleg.
Dzień 3 – po śniadaniu wyjazd o godz. 8.30. W tym dniu zwiedzanie Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim (średniowiecznej warowni z czasów Piastów Śląskich). Następnie zwiedzanie podziemnego miasta Osówka lub sztolni w Walimiu – obiektów kompleksu „Riese”, tajnej sieci podziemnych korytarzy powstałych w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie Srebrnej Góry największej militarnej budowli obronnej w Polsce z XVIII wieku. Następnie zwiedzanie Barda Śląskiego nad Bystrzycą Kłodzką z najpiękniejszymi budowlami miasta. Powrót do Zieleńca na obiadokolację i nocleg.
Dzień 4 – po śniadaniu wyjazd o godz. 9.00. W drodze powrotnej zwiedzanie Kłodzka. Następnie przejazd i zwiedzanie zamku w Mosznej wraz z pięknym parkiem. Powrót do Krakowa w godzinach wieczornych.
Koszt 950 PLN, dla członka związku 650 PLN. Cena zawiera: Transport, opieka pilota, noclegi, śniadania, obiadokolacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
Serdecznie Zapraszamy!

Wyjazd grupy w dniu 26.05 o godz. 7:00, brama główna Q przy ul. Biskupa Piotra Tomickiego !