W ubiegły weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. W jego trakcie odbyło się wiele wykładów dotyczących bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce i na świecie. W spotkaniach udział wzięli m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz wielu innych ministrów, posłów, dziennikarzy, ludzi kultury i biznesu. Na tegoroczny zjazd zaproszono również prezydenta Andrzeja Dudę wraz z małżonką. Prezydent nie mógł wziąć udziału w spotkaniach dlatego do uczestników zjazdu skierował list składający wyrazy uznania i najlepsze życzenia. ,,Państwa zaangażowanie w życie publiczne, troska o prawidłowe funkcjonowanie władz wszystkich rodzajów i szczebli, bardziej przejrzystej i uczciwej. W demokracji nie ma większej porażki niż brak aktywności obywateli, gdy przestają oni zabiegać o iwoje prawa i dobro wspólne. Dzięki Państwa działaniom można powiedzieć, że po tym względem Ili Rzeczpospolita odniosła duży sukces. I za to pragnę dzisiaj państwu podziękować” – czytamy w liście prezydenta. W podobnym tonie wypowiadała się premier Beata Szydło, listownie odpowiadając na zaproszenie do udziału w wydarzeniu.
Oficjalne otwarcie XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” odbyło się w piątek 3 czerwca o godzinie 19.30. Oficjalne otwarcie zainaugurowała debata dotycząca patriotyzmu gospodarczego. Przewodniczył jej poseł Maks Kraczkowski – wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki. Udział w debacie wzięli: Krzysztof Krystowski, wiceprezes PZL Świdnik, Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu PKP SA, Artur Olech, prezes spółek tworzących Ubezpieczenia Pocztowe oraz Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP oraz Michał Mierzejewski, członek zarządu Philip Morris Polska SA, który zwrócił uwagę na rosnący problem przemytu papierosów zza wschodniej granicy. Podczas spotkania głos zabrał również wicepremier Mateusz Morawiecki, szef Ministerstwa Rozwoju, który przedstawił główne założenia gospodarcze rządu premier Beaty Szydło.
Drugi dzień zjazdu otworzyli w sobotę rano redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz i prezes Klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński. Dyskutowano m.in. o Światowych Dniach Młodzieży i nowej polskiej geopolityce. W sobotę wieczorem uczestników zjazdu odwiedził prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w blisko godzinnym przemówieniu mówił m.in. o sytuacji wewnętrznej w Polsce i sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego.
W niedzielę szef MON Antoni Macierewicz poprowadził panel dyskusyjny „Bezpieczeństwo Państwa”, a na koniec XI Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” odbyła się wspólna msza święta. Uroczystego podsumowania trzech dni spotkania dokonali Tomasz Sakiewicz wraz z Ryszardem Kapuścińskim.